Технічне обслуговування сайту

До нас часто звертаються клієнти з запитанням чи надаємо ми технічне обслуговування сайтам? На моє зустрічне запитання: «Що ви маєте на увазі під словами технічне обслуговування?», всі як один не в змозі відповісти.

Технічне обслуговування сайту

Технічне обслуговування сайту від InBiz.com.uaТак що ж таке насправді це міфічне поняття технічне обслуговування сайтів. Відповідь одна – узагальнено його не існує. Це міф, для отримання додаткового прибутку.  В кожному окремому випадку технічне обслуговування дійсно можливе за умови прописання в договорі чітких дій виконання, терміну та вартості цих робіт.

Пам’ятаємо, що з сайтом само по собі нічого не може статись! Ніколи! Якщо щось не так, значить були проведені конкретні дії. Ці дії можуть бути зроблені як вами особисто, так і сторонніми особами. Також, можливий технічний збій програмного забезпечення на хостинговій частині. Так ось, саме найчастіше тлумачення платного технічного обслуговування сайтів – виправлення помилок – виникне під час внесення змін або системних збоїв.

Резервна копія сайту

По суті, в  99% використовується відновлення резервної копії сайту. Звідки береться резервна копія? Так ось, до вашого відома, практично всі хостингові компанії в Україні налаштовують свої сервери таким чином, що кожного вечора генеруються резервні копії сайтів (для вас безкоштовно!) і зберігаються на інших масивах (дисках). Скільки часу вони зберігаються залежить від провайдера, зазвичай 14 днів. Варто звернути увагу, мова іде про хостингові компанії і аж ніяк не про сервери, налаштовані в домашніх умовах, будьте уважні. Ви можете з легкістю самостійно відновити резервну копію (дотримуючись інструкцій) або звернутись до вашого провайдера, вони це роблять безкоштовно. Якщо жодний спосіб не можливий, тоді вже на договірній платній основі вам допоможуть технічні працівники. При звернені до фрілансерів читайте відгуки, оплачуйте офіційно, бажано частинами - це можливо на офіційному сайті фрілансерів.

Також, часто зустрічається термін – моніторинг доменного імені на зміну власника. Хочете спати спокійно, реєструйте доменне ім’я виключно в офіційного реєстратора, використовуйте ліцензійне програмне забезпечення, генеруйте складні паролі і ніхто ваш домен, без вашої згоди, не забере.

Технічна підтримка сайту

Технічна підтримка сайту - це інше поняття. Буває так, що ви просто не знаєте як управляти тим чи іншим розділом чи функціоналом на вашому сайті і вам звичайно потрібна професійна технічна підказка. Якщо ви замовили створення сайту у нашої компанії, то технічна підтримка надається безкоштовно і без обмежень в часі. Ми завжди раді вам підказати і допомогти.

Доопрацювання сайту від веб студії InBiz.com.ua

Досить часто клієнти плутають технічне обслуговування сайтів з наповненням сайту інформацією чи доопрацюванням функціоналу, чи внесенням змін до дизайну. Це все відноситься до категорій доопрацювання сайтів і розглядається окремо.

З часом появляються нові розробки функціоналу сайту, приходять нові дизайнерські рішення і власники існуючих сайтів хочуть доопрацювань. Внесення змін до дизайну чи функціоналу сайту вже не підпадає під термін технічне обслуговування чи технічна підтримка сайтів і розглядається в кожному випадку індивідуально. Брати місячну оплату за невідомо які дії ми відмовляємось. Прорахувати і виконати конкретне завдання - завжди раді допомогти. Звертайтесь