Чим відрізняється дизайн сайту від функціоналу сайту?

Дизайн та функціонал сайту взаємопов'язані і впливають один на одного, хоча за своїми властивостями це кардинально різні речі. Для розуміння їх призначень, розглянемо їх окремо.

Дизайн та функціонал сайту

Чим відрізняється дизайн сайту від функціоналу сайту

Дизайн сайту:  
Це візуальне сприйняття сайту, яке включає гармонійне поєднання кольорів, шрифтів, зображень, іконок, відео та інших графічних елементів. Дизайн визначає естетичний вигляд сайту,  щоб  його перегляд  не відлякував відвідувачів. Дизайном сайту займаються дизайнери, які мають гармонійне бачення співвідношення кольорів.

Функціонал сайту:
Функціонал відповідає, як саме користувач зможе взаємодіяти з сайтом та які сервіси або інформацію він може отримати в процесі.
Це можуть бути різноманітні опції, такі як можливість реєстрації, авторизації, пошук по сайту, оформлення замовлення, бронювання, підписка на новини, можливість залишати відгуки чи коментувати товар/послугу тощо. Функціоналом сайту займаються програмісти з відповідними знаннями програмування в залежності від індивідуальної потреби кожного проекту.

Поєднують дизайн з функціоналом верстальники сайту, які мають відповідні знання та навики в сфері створення сайту під ключ.

Хоча дизайн і функціонал по своїй суті є різними аспектами, успішний веб-сайт поєднує в собі обидва елементи. Якщо дизайн привабливий, а функціонал ефективний - це зробить сайт цікавим для користувачів, а власникам сайту дасть можливість конвертувати цих відвідувачів у майбутніх клієнтів для продажу своїх товарів чи послуг.