Що таке резервна копія сайту

Що таке резервна копія сайту

Що таке резервна копія сайтуВ цій статті розглянемо термін резервна копія сайту і для чого вона потрібна.

Ви самостійно розробили чи замовили створення сайту. Все працює і ви задоволені результатом. Здавалось, тепер вам нічого не завадить розвиватись, завойовувати свою нішу в Інтернеті та отримувати прибуток.

Так, саме отримання прибутку -  основна мета створення сучасного веб сайту чи інтернет магазину. Але, на жаль, є багато непередбачуваних моментів, на які варто зважати та речі, про які потрібно завжди пам’ятати.

Спочатку розберемось з чого складається сайт.

  1. Перше: це набір файлів і скриптів, які в комбінації генерують картинку на екрані монітору. Ці файли також будуть містити різноманітні фотографії, іконки та інше.
  2. Друге: це база даних, де зберігається вся важлива інформація про ваші товари та/чи послуги. База даних є досить складна і одночасно проста та зрозуміла система зберігання даних.

Не будемо вдаватись в принцип взаємодії, але дуже важливим є той факт, що сайт не буде працювати без одного з цих компонентів.

Ви скажете, для чого це мені? Потрібно розуміти, що по технічним причинам ці два компоненти зберігаються на різних серверах. Тут потрібно зауважити, що у випадку, коли ви орендуєте власний виділений сервер, то файли зберігаються на одному диску. В інших випадках – вони розділені і розміщуються на різних дисках. Так ось, якщо один з цих дисків по будь-якій причині поламається, сайт не працюватиме. Причин поломки може бути багато, наприклад, перепад напруги, зношеність механізму і т.д.

Резервне копіювання сайту

Резервне копіювання сайтуСолідні хостингові компанії в Україні завжди включають у вартість надання послуг і автоматичне резервне копіювання вашого сайту. Ці копії зберігають на зовсім окремих серверах і доступні до відновлення за запитом власника. Однак є кілька «але». Для збереження та економії місця на дисках, копії сайтів архівуються. Все добре та правильно у випадку, якщо ви дотримувались всіх правил при створенні, а особливо наповненні сайту. Якщо ж ви знехтували вимогами, під час відновлення можуть бути збої та несумісності.  Рекомендації щодо правильності наповнення сайтів інформацією напишу в наступній статті, заходьте. Також у випадку, якщо ви захочете з якихось причин змінити провайдера, вам потрібно буде мати резервну копію сайту для переносу. Якщо з файлами все зрозуміло, то бази даних в деяких випадках можуть мати несумісні налаштування на різних хостингах. А ми пам’ятаємо, що сайти не працюватимуть без одного з компонентів.

Резервне копіювання сайтуВраховуючи вищесказане, рекомендую завжди мати резервну копію вашого сайту, а краще не одну і не в одному місці. Копію ви зможете завантажити напряму з хостингової компанії і зберігати у себе в захищених місцях. Копії повинні містити набір файлів та окремо базу даних. Також не забуваймо про вірусні атаки на сайти і персональні комп’ютери. Завжди зберігайте важливу для вас інформацію на знімних цифрових носіях відключених від інтернету.  Сьогодні цифрові носії настільки дешеві, що навіть не ідуть в порівняння у випадку відновлення втраченого сайту.

Як зробити копію сайту самостійно

Для запобігання несумісності, а також неправильного архівування чи розархівування, рекомендую зробити самостійно резервну копію. Для цього вам потрібно доступ до ваших файлів по ФТП і доступ до бази даних по PhpMyadmin. Ці доступи вам повинні надати при замовленні хостингу. Якщо це хтось робив для вас, зверніться до них і вимагайте, це ваше право, якщо не прописано в договорі інше. ФТП програм є достатньо, але ні в якому разі за жодних обставин НЕ використовуйте піратську копію!!! Зайшовши на ваш сервер, завантажте всі без виключень файли в режимі Binary. Базу даних краще зробити у двох варіантах, щоб не мати проблем із сумісністю в майбутньому. Одну базу даних в архіві, під час копіювання у вас буде вибір. А другу базу даних в звичайному режимі з закінченням .sql

Якщо у вас немає такої можливості, зверніться за допомогою до спеціалістів. Хоча ця послуга швидше за все буде платна, вона того варта.

Звичайно, більшість сайтів працюють роками і нічого з ними не стається! Так це факт і це не може не радувати. Але, на жаль, є і інші варіанти, від яких вас зможе захистити резервна копія сайту і бази даних.