Чи потрібна мобільна версія для сайту

Виходячи з аналітичних даних, кількість переглядів сайтів з мобільних пристроїв уже давно перейшла за половину всіх відвідувань і невпинно зростає, тому відповідь на дане питання однозначна – так, потрібна.

Що таке мобільна версія сайту

Що таке мобільна версія сайтуТільки для початку давайте розберемось, що таке мобільна версія сайту. Мобільна версія - це абсолютна копія основного сайту з контентом, призначеним для мобільних девайсів і в більшості випадків використовує піддомен з приставкою m, наприклад https://m.вашсайт.com.ua. Створювати та постійно оновляти такий сайт - питання не з дешевих і не кожна компанія може фінансово собі це дозволити. Тому, найкращим рішенням буде адаптація існуючих сайтів для перегляду на мобільних пристроях. Як зробити таку адаптація питання риторичне і потребує індивідуального підходу у кожному випадку. В деяких випадках - це може бути створення сайту з нуля з уже адаптованим дизайном для смартфонів. Більшість розробників на сьогоднішній день пропонують готові рішення з адаптивними дизайнами.

Використання Bootstrap

Використання BootstrapЯкщо все ж таки прийдеться адаптовувати ваш сайт для правильного відображення у всіх сучасних смартфонах і планшетах – найкращим рішенням буде використання Bootstrap. Що це таке? Коротко про головне, це набір скриптів і блоків для адаптації контенту сайту під мобільні пристрої. Над цим рішенням команда програмістів відомої компанії Twitter працювала кілька років, підганяючи і тестуючи всі можливі варіанти. Спочатку цю розробку планували використовувати для внутрішніх потреб компанії, але зрозумівши величезне значення для людства, вони вирішили віддати в користування всім бажаючим. Завантажити необхідні дані можна у них на сайті безкоштовно https://getbootstrap.com/

Суть набору полягає в тому, що весь сайт розбивається на блоки від 1 до 12, котрі в свою чергу адаптуються відповідно до розмірів екранів користувача. Весь контент сайту прописується в окремий блок, виходячи від потреб. Звучить просто і легко,  та все ж  для правильного використання необхідні відповідні знання та навики. Також, на виконання даного виду адаптації потрібно багато часу, а час - це кошти! За допомогою цього набору готових рішень ви можете самостійно адаптувати свій сайт під всі мобільні екрани. Ваш сайт буде коректно відображатись на всіх пристроях.

Як перевірити сайт на адаптивність

І так сайт готовий, тепер його потрібно протестувати на сумісність з різними мобільними пристроями.
 

Як перевірити сайт на адаптивністьКомпанія Google приділяє багато уваги для вирішення цього питання. Вам потрібно завантажити і встановити google chrome. В ньому відкрити всій сайт.

Правою мишкою кликнути на сторінці (бажано на пустому місці) і вибрати з випадаючого меню «перевірити». Відкриється консоль розробника з правої сторони. В консолі зверху натиснути на іконку з мобільним телефоном.

Після цього у верхньому меню появляться різні версії мобільних екранів, вибирайте, який вам до вподоби. Посередині вашого екрану ви побачите, як виглядатиме ваш сайт. Також, ваша мишка поміняється на симулятор дотику пальця до екрану. Пробуйте, вам сподобається!

 

 

І ще один корисний інструмент для перевірки сумісності сайтів з мобільними пристроями можна використати за посиланням https://search.google.com/test/mobile-friendly. Просто введіть назву вашого сайту і натисніть кнопку  test url. Там багато цікавого можна дізнатись про ваш сайт.

для перевірки сумісності сайтів з мобільними пристроями

Всім удачі, і надіюсь що відповів на питання, як адаптувати сайт для мобільних пристроїв.