Покрокова інструкція як створити сайт

Вибір платформи для сайту для початківців

Вибір платформи для сайту для початківцівСпочатку, перед створенням сайту, визначаємось зі структурою, іншими словами для чого вам потрібний сайт і які функції він виконуватиме. Якщо це сайт для продажу товарів, тоді його слід називати інтернет магазином. Якщо ви хочете запропонувати свої послуги або ознайомити потенційних клієнтів з вашою діяльністю, тоді це звичайний інформативний веб сайт. Багато початківців читають посібники по створенню сайтів «для чайників». Також дивляться відео інструкції, як створити сайт самостійно. Це все допоміжна теоретична складова, яка не може зрівнятися з практичною частиною.

І так визначились зі структурою, тепер потрібно вибрати готові системи керування вмістом вашого майбутнього сайту. До прикладу, є така система WordPress, яка розповсюджується безкоштовно, має відкритий вихідний код та поширюється під ліцензією GNU. Ця система управління сайтом є досить проста і зрозуміла для звичайного користувача і надає можливість досить швидко створити сайт самостійно і безкоштовно. Ну, не зовсім безкоштовно -  купляти домен (назву сайту) та хостинг (місце на сервері, де зберігаються файли) все ж таки прийдеться. Раніше я вже писав, що можна безкоштовно встановити локальний сервер і там працювати над створенням сайту, але цей сайт крім вас ніхто не побачить.

Якщо ви будете створювати інтернет магазин, тоді варто подивитись на CMC Opencart. Базова версія також надається абсолютно безкоштовно і зі 100% відкритими вихідними кодами.

Важливо знати, що базові безкоштовні версії СМС для створення сайтів є цілком самодостатні і ви матимете повноцінний працюючий сайт або інтернет магазин. Але от щодо дизайну і функціоналу, то тут є досить величезне поле для доопрацювань та вдосконалень.

Помилки при створенні сайту

Помилки при створенні сайтуНадважливим є індивідуальний і неповторний дизайн сайту. Про використання готових шаблонів я вже писав, читайте всі плюси та мінуси. Якщо це вас не стримує, вибирайте той шаблон сайту, який вам сподобався і сміливо встановлюйте. Після встановлення шаблону, обов’язково натисніть правою мишкою на чистому полі вашого сайту, виберіть в меню "перевірити" і перегляньте коди на помилки. Дивіться на фото. Все, що світиться червоним, потрібно обов’язково виправити. Все, що жовтим кольором, також бажано виправити, адже будь-яка помилка впливатиме на правильне відображення сайту і ранжування при видачі результатів в безкоштовному пошуку.

Після встановлення вибраної СМС на ваш домен, беріться за дизайн та функціонал. Створити сайт самостійно, безкоштовно та швидко у вас вийде, а от з дизайном та функціоналом наберіться терпіння та наполегливості, адже це найзатратніший процес як по часу, так і по фінансам. Деякі напрацювання можуть зайняти тривалий час для написання та тестування і відповідно будуть коштувати дорого. Для економії часу і коштів рекомендую купляти уже готові рішення, котрі відпрацьовані і удосконалені та коштують в рази дешевше ніж індивідуальні роботи.

Наповнення новоствореного сайту контентом – це заключна ланка процесу. Постарайтесь наповнювати сайт поступово і повноцінно, не пропускайте жодних важливих аспектів.

Зустрічав багато випадків, коли власники сайтів спішать, не дописують до кінця всі важливі поля і пошукові фрази, мотивуючи це тим «ай, я потім повернусь і допишу!». На практиці, ніхто ніколи не повертається і не дописує. Сайт індексується пошуковими роботами неправильно і виникають запитання: «А чому мій сайт не можливо знайти в пошуку?» А виправити помилки забирає час від трьох місяців і то не факт, що пошукові системи сприймуть ці виправлення.

Тому робіть все правильно з самого початку і буде вам щастя! Удачі