Landing page / Односторінковий сайт

Landing page. Що це?

Для початку розберемось із походженням цієї назви. Дослівний переклад landing page (лендінг пейдж) означає посадкова сторінка. Досить часто клієнти плутають їх з односторінковими сайтами, які за своїми призначеннями виконують інші функції.

І так, для чого потрібний лендінг пейдж і як саме варто його використовувати. Припустимо, у вас є повноцінний інтернет магазин з кількома тисячами різноманітних товарів або повноцінний сайт з багатьма послугами і ви хочете запропонувати клієнтам акційну ціну на вибраний товар чи послугу. Для прикладу візьмемо магазин біжутерії і створення рекламної кампанії для вибраного товару срібний кулон зі стразами. Для початку створюємо в наявному інтернет магазині посадкову сторінку, куди виводимо всі срібні кулони і вже тоді налаштовуємо рекламу.

Для чого потрібно створювати лендінг пейдж (landing page) скажете ви? Якщо робити висновки на базі аналітичних даних, у вас в рази більше шансів на конверсію (продажу) в тому випадку, коли потенційний клієнт, задавши в пошуку словосполучення «купити срібний кулон зі стразами», перейшов по вашому рекламному оголошенню одразу на посадкову сторінку, де виведені всі кулони. Якщо ж йому прийдеться переглядати весь сайт і, можливо, десь там знайти кулони, то як показує практика, шанс на продажу досить низький.

Односторінкові сайти

Landing page / Односторінковий сайтРозібрались з landing page, тепер поговоримо про односторінкові сайти. Зазвичай назва говорить про себе – це сайт на одну сторінку, куди виводиться вся інформація про товар чи послугу, яку пропонують. На цій сторінці, крім опису самої пропозиції, необхідно також включити інформацію про умови доставки, оплати, гарантії та іншої корисної інформації. Переваги одно сторінкових сайтів в тому, що вони відносно дешеві в порівнянні з великими сайтами. Недоліків теж багато, але все залежить від кінцевої мети створення односторінкового сайту.

Отже, хоча мета у landing page і односторінкового сайту подібна – різниця між ними разюча. Лендінг пейдж  - це незалежна посадкова сторінка інтегрована в робочий сайт, тоді як односторінковий сайт – це створена одна сторінка без будь-яких прив’язок. Хоча багато людей використовують лендінг пейдж як синонім до односторінкового сайту.

 

Перед тим як замовляти створення landing page чи односторінкового сайту створіть для себе чек лист, прописавши, що вам необхідно: замовлення через корзину без вашої участі, оплата через платіжний шлюз, замовлення зворотного дзвінка, отримання додаткової консультації в певні години дня, розміщення правдивих відгуків – бажано з інтеграцією соцмереж та іншу корисну інформацію для ваших потенційних покупців.

Як створити самостійно безкоштовно одно сторінковий сайт чи лендінг пейдж? За умови що ви є власником вже створеного сайту, інтернет магазину – зверніться до розробника і вони проконсультують. Якщо створювати односторінковий сайт - то потрібно врахувати багато за і проти. Найчастіше, односторінкові сайти є інтерактивними та включають елементи інтеграцій форм зворотного зв’язку, платіжних шлюзів, підключення соцмереж. Все це виглядає досить просто, але насправді без ґрунтовних знань в цій сфері зробити досить складно. Тому перед створенням продумайте всі можливі інтеграції, оцініть свої знання та можливості і тільки тоді візьміться за виконання.

Безкоштовний пошук

В мережі Інтернет є досить багато готових рішень односторінкових сайтів. Вони бувають як платні, так і безкоштовні з можливістю тестування. Витратьте всій час і протестуйте  без виключень всі можливості (функціонал) вашого майбутнього сайту і при 100% збігу беріться до роботи.

просування сайтів в безкоштовному пошукуЩе одне важливе зауваження - це просування сайтів в безкоштовному пошуку. Пам’ятаймо, що лендінг пейдж - це інтегрована частина робочого сайту і його просування можливе та має всі шанси на успіх. Односторінковий сайт пошукові роботи недолюблюють і майже ніколи не показують його зміст на перших позиціях в безкоштовному пошуку. Ці сайти приречені на постійну платну рекламу. Тому, при замовленні створення односторінкового сайту, обов’язково включіть у ваш бюджет вартість реклами.

Всім успіху і удачі. Якщо залишились запитання – дзвоніть, пишіть і ми із задоволенням поділимось власним досвідом!